Straż Graniczna Wyższa Szkoła Straży Granicznej Międzynarodowe seminarium anglistów - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Międzynarodowe seminarium anglistów

23.06.2026

W Wyższej Szkole Straży Granicznej odbyło się międzynarodowe seminarium poświęcone nauczaniu języka angielskiego w służbach mundurowych. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk oraz omówienia dalszych kierunków współpracy dydaktycznej.

W przedsięwzięciu pn. Nauczanie języka angielskiego w służbach mundurowych - wymiana dobrych praktyk" uczestniczyli przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Policji oraz Średniej Szkoły Policji w Holeszowie, a także kadra Zespołu-Studium Języków Obcych WSSG.

Goście zaprezentowali obszary działalności swoich placówek edukacyjnych z uwzględnieniem metod i technik nauczania języka angielskiego. Szczególnym elementem spotkania były lekcje pokazowe przeprowadzone przez lektorów z czeskiej Szkoły Policji, Akademii Policji w Szczytnie oraz Zespołu-Studium Języków Obcych WSSG. Grupę docelową tworzyli słuchacze kursu intensywnego na poziomie B1.

Spotkanie było również okazją do doprecyzowana kolejnych wspólnych inicjatyw dydaktycznych oraz wzmacnianiu dotychczasowej współpracy w międzynarodowym gronie specjalistów zajmujących się nauczaniem języków obcych na potrzeby służb mundurowych.

 

do góry