Straż Graniczna Wyższa Szkoła Straży Granicznej Seminarium dla specjalistów BWK - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Seminarium dla specjalistów BWK

23.06.2026

W dniach 16-19 czerwca br. w Wyższej Szkole Straży Granicznej odbyło się seminarium dla funkcjonariuszy nadzorujących realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa w komunikacji.

W warsztatach uczestniczyli funkcjonariusze Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej, Wyższej Szkoły Straży Granicznej oraz wydziałów granicznych oddziałów SG, a także przedstawiciele wybranych placówek SG, którzy realizują zadania związane z kontrolą towarów niebezpiecznych oraz kontrolą radiometryczną i ochroną radiologiczną.

Podczas seminarium omówiono m.in. bieżące działania realizowane w granicznych jednostkach organizacyjnych SG oraz kwestie zgłoszone przez reprezentantów poszczególnych oddziałów formacji. Poruszono również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w komunikacji, działania koordynowane przez Zarząd Graniczny KGSG, w tym przedsięwzięcia szkoleniowe realizowane przez Uczelnię, a także plany na przyszłość.

Na zaproszenie organizatorów w seminarium uczestniczyła również przedstawicielka Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, która przybliżyła funkcjonariuszom zakres kontroli transportu towarów niebezpiecznych oraz omówiła wybrane studium przypadków. Dodatkowo w ramach wydarzenia na terenie WSSG, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej z Koszalina przeprowadziła pokaz z zakresu CBRN obejmujący zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne i nuklearne.

 

do góry