Konferencja pt. Jakość kształcenia wyzwaniem współczesnej dydaktyki – konteksty pedagogiczne, psychologiczne, historyczne, medyczne, ekonomiczne, prawne w przestrzeni szkolnej i akademickiej została objęta honorowym patronatem Prezydenta miasta Koszalina Tomasza Sobieraja.
Naszą Uczelnię reprezentowali funkcjonariusze i pracownicy akademiccy, którzy wystąpili podczas konferencji jako prelegenci. W poszczególnych sesjach plenarnych zaprezentowali wykłady o następującej tematyce:
- ppłk SG mgr Arletta Skorek - Sektorowe Ramy Kwalifikacji w kształceniu funkcjonariuszy Straży Granicznej - jakościowe zmiany w systemie szkolnictwa zawodowego
- ppor. SG mgr Aneta Śmiałkowska – Od teorii do praktyki czyli Mobilne Laboratorium Handlu Ludźmi w WSSG
- dr Adam Czarnecki – Nauczyciel, czyli kto? Postać (nie)zwykła - obraz nauczyciela w społeczeństwie
Komitet naukowy oraz organizacyjny konferencji tworzyli przedstawiciele polskiego i zagranicznego środowiska akademickiego, jak również pracownicy WSSG w osobach: dr hab. Joanny Rogozińskiej – Mitrut oraz dr Iryny Kierzkowskiej i dr Adama Czarneckiego, który był również moderatorem sesji plenarnej i jednego z paneli dyskusyjnych.
Konferencja dotyczyła szeroko pojętej problematyki jakości kształcenia, która w przypadku uczelni o charakterze zawodowym (praktycznym) pozostaje niezwykle istotnym elementem kształcenia studentów. Jakość w wielu przypadkach traktowana jest jako osiągniecie osobistego sukcesu w procesie edukacji, satysfakcji z osiągniętego celu i motywacji do dalszego działania. Szczególny wymiar jakości towarzyszy kształceniu zawodowemu, ponieważ bezpośrednio przekłada się na poziom nabytych kompetencji zawodowych – UMIEM, POTRAFIĘ, JESTEM GOTÓW DO DZIAŁANIA.
Udział w konferencji to przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy Uczelniami oraz nawiązania nowych kontaktów i określenia możliwości współpracy.